درباره ما

فصلنامة «دانش» تحت نظارت مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان بر اساس یک  موافقتنامه میان سفارت ایران و وزارت آموزش علمی پاکستان از سال 1364 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز می نماید.

بانگاهی به اولین نشریه تحت عنوان فصلنامة«دانش» باهمکاری و طرح توافقنامه رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران به چاپ می رسد.این فصلنامه در فصل بهار 1364 به مطابق 1985 شمسی تنظیم نموده و قبل از آن نیز فعالیتهای این مجله در سه بخش فارسی،  اردو و انگلیسی به چاپ می رسید. اما با مرور زمان این فصلنامه فقط در زبان فارسی با چکیده انگلیسی نشر می شود.

با توجه به این که اطلاعات نسخه های خطی، کتاب هایی تازه نشریه مرکز تحقیقات  فارسی ایران و پاکستان هم برای افزودن علم، دانشمندان، پژوهشگران، دانشجویان و استادان  به چشم می آید.

اهداف و چشم انداز

فصلنامة «دانش» مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان ، نشریه ه­ای علمی  در حوزة نقد ادبی است که در چهار شماره «بهار – تابستان – پاییز – زمستان» منتشر می ­شود. دانش از جمله حوزه های بسیار جالب و قابل توجه در حوزه ادب و ثقافت و فرهنگ  است.  نشریه«دانش»  در حوزه ادبیات و با اهتمام بر نقد دانش ادبی فعالیت می کند و مقالاتی را که در این حوزه با محتوی علمی  و با تاکید بر پژوهش محور آن مورد اهتمام قرار می دهد. در مقالات«دانش» باید اساساً وجه ممیزه و برجستگی خاص اثر را چنان بازنمایی کند که فردیت و تشخص هنری متن و ارزش خلاقه آن را در تاریخ ادبیات یا در درون یک ژانر ادبی نشان دهد. اگر مقالتی با این ساختار تنظیم  شود نشریه پژوهشنامه «دانش» از آن استقبال می کند.از جمله اهداف این نشریه، توسعه فرهنگ و ثقافت و ادب در زبان فارسی در ایران و پاکستان  است.

 امید است در آینده نزدیک مجله  فصلنامة «دانش» مورد توجه بیشتر از سوی  دانشمندان، پژوهشگران، دانشجویان  استادان  قرار بگیرد و شرایط عرضه این فصلنامة «دانش»  محقق گردد. همچنین تلاش می گردد در اغلب بخشهای مجله  استفاده از پتانسیل موجود در بخش نقد و تحقیق  ارائه خدمات، مدیریت شود.

دانش

نوع اعتبارعلمی

توالی انتشار: فصلنامه

رتبه: در کمیسیون آموزش­ عالی­ پاکستان 

نوع دسترسی: رایگان(تماممتن

کشور محل چاپ: پاکستان

ناشر: انتشارات فاکس گرافکیس ایند دیزایینگ

ISSN شماره:  1873-1018

فرمت:  چاپی وعکسی، الکترونیکی

وضعیت چاپ:  چاپی و الکترونیکی

دسترسی قبلی: بلی
زبان مجله: فارسی (چکیده انگلیسی
)

 حوزه تخصصی: ادبیات
نوع مجله:   علمی- پژوهشی

رایگان و آزاد به مقالات:  بلی  

نمایه شده: بلی

ایمیل مجله: daneshper1@yahoo.com 

فایلدسترسی از: https://www.thedanesh.com, http://www.fa.ipips.ir, مرکز تحقیقات فارسی